Közösségi sziget

Önszerveződő közösségi szigetek mozgalma

Utolsó kommentek:

Cs.Cs.Ismerős · https://www.facebook.com/merreis2/ 2016.08.07. 20:51:54

Sehogy sem tudom megoldani, hogy ott legyek.
Lesz olyan alkalom is, mikor hétvégén rendezitek az eseményt?

Kecskemétről átjutni és vissza. Manapság, .... nem a legegyszerűbb feladat.

Baráti Üdvözlettel:
Cs.Csaba

Bejegyzés: Kedden 18 órakor az Utas és Holdvilág antikváriumban "részvételi módon" beszélgetünk

integrans 2016.04.11. 23:31:52

@Szent-Királyi István: A cáfolhatatlan történelmi tény adott. Mégpedig annak okán adott, hogy a magyar társadalom a rendszerváltásnak mondott időszak óta egyszer sem tett eleget az alkotmányos jogegyenlőségi, alkotmányos önrendelkezési jogának és kötelességének! Merthogy negyedszázada nem is erősítette meg senki sem az alkotmányosságot a demokratikus normáknak megfeleltethető törvényileg előírt kötelező népszavazással.

Vagyis 26 éve nincs érdemi alkotmányosság. - És a "bukfenc" éppen az, hogy ha bárki nem érti meg azt a világos alkotmányos összefüggést, hogy amikor nincs érvényes alkotmányos társadalmi megállapodás, ekkor minden kétséget kizáróan megalapozatlan, érvénytelen maga a rendszer. A pártok önmaguk által önmaguknak fenntartott rendszere nyilván nem lehet az egész társadalom rendszere, a társadalom nélkül meg pláne.

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni

Szent-Királyi István 2016.04.09. 15:40:34

@integrans: Van egy nagy bukfenc abban amit írsz.. úgy veszed, mintha nem lett volna alkotmányunk.. Ha egy új Társadalmi Szerződére utalsz a közmegegyezés címszóval, akkor el lehet(ne) kezdeni.. csakhogy ez nagyrészt nem közfelkiáltáson alapuló valami, hanem egy jogilag és egy, a mai társadalom/állam/országlét kereteit tartalmazó egyensúlyban is lévő igények-kötelezettségek-jogok együttese.. egy szerződésszerű valami amiben pontosan benne van, mire is van/lenne szüksége egy társadalomnak (NEKÜNK!!) - és ennek megvalósulásáért mivel és hogyan kell, azaz VAGYUNK HAJLANDÓAK fizetni.. Tehát pl az egészségügyi rendszerben járjon ez meg ez, (DE az már ne!!) - állampolgári jogon!! - aminek a létrehozása és folyamatos fenntartása pontosan ennyibe kerül, azaz ezért minden állampolgárnak (kedvezményezettnek!!) évente ennyivel kell hozzájárulnia.. és ugyanez a közoktatás, a rendvédelem, a közigazgatás, stb, stb, azaz minden állami funkciót szépen sorravenni.. EZ lehet a Közmegegyezés tárgya és tartalma.. Csakis együtt: EZ kell, és ENNYIBE kerül.. azaz jogok és kötelezettségek együtt.. nem úgy, hogy ez vagy az járt, és ezután is kell... Ez egyenlőség csakis így érthető: egyenlő jogok és egyenlő terhek azaz közteherviselés..
MÁS: nagyon veszélyes a volt kormányok egykalaplávétele.. (most éppen ugyanezt próbálja a jelenlegi hatalom is tenni, amivel egyenlőségjelet tesz a kis tévedések és a nagy gazságok közé - mert a jogok, az alkotmányosság kiüresítésében nagyságrendi különbségek vannak.. (ahogy a lopásokban, korrupcióban is!!) - és mindegyikben a jelenlegi vezet nem mellékesen és nagy fölénnyel.. )
Vissza a kezdethez: Az alkotmány egy keret.. ami biztosítja a többi koherenciáját.. annak kialakításához az egész társadalmi lét minden szegmensét fel kell(ene) mérni.. a fenti módon.. egyszerűen és pontosan leírni.. és arról lehetne/KELLENE közmegegyezésre jutni.. EZ nem kivánságműsor, amit mindenki úgy értelmez ahogy akar.. hanem komoly szakmai munka.. sokéves munka csak az előkészítés is..

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni

dmat 2016.04.09. 08:09:02

@Szent-Királyi István: Vannak, voltak ilyen részveteli elvű csoportok. A rendszerváltás környékén már csináltunk hasonló (ifjúsági) mozgalmat. Akik benne voltak és ma találkoznak még mindíg tudnak mélyen eredmemyesen együttműködni. Vállalatok is rendelnek ilyen fejlesztést.

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni

integrans 2016.03.30. 16:49:57

@Szent-Királyi István: Nem kívánságműsor az alkotmányosság!

Az Alkotmánybíróság már korábban a 90-s évek elején rámutatott arra, hogy a jogállamban bármely politikai törekvés csakis az alkotmány keretei között valósítható meg! - Ebből következik ki az, hogy mikor nincs érvényes alkotmányos jogrend, ekkor a politika az alkotmányosságon kívülre kerül, minek következtében automatikusan törvénytelenné válik a politikai tér, s vele együtt a pártok legitimációja is megszűnik.

A jogállamiság elvével összeegyeztethetetlen az, hogy maguk az eddigi regnált kormányzatok az alkotmányosság garanciális rendelkezéseinek kiüresítésével, azok akár szándékos félretételével valósította és valósítja meg az eddig társadalompolitikai törekvéseit. Tehát nem maradt más tényszerű és jogszerű lehetőségünk, mint hogy előröl kell kezdeni a jogállam megteremtését, kiépítését. A társadalom alkotmányos biztosítéka a Közmegegyezésen alapuló társadalmi megállapodás/szerződés mielőbbi megalkotása!
"Az alkotmányos demokrácia nem gondolható el az egyenlőség alkotmányos garanciái nélkül." Bragyova András alkotmánybíró.

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni

Szent-Királyi István 2016.02.09. 01:53:44

@integrans: nem értek egyet a rendszerváltásról írtakkal.. a résztvevők folyamatosan kereték a lehetőségeket és várták mindenki részvételét.. tehát aki akkor nem mondott semmit, nem próbálta meg befolyásolni a dolgok menetét, talán jobban tenné ha mélyen hallgatna.. A másik részével (alkotmányos jogok) egyetértek.. csak ugyanaz a kérdésem, mint ami az alapcikkhez: Hol vannak azok, akik élnek/éltek is ezekkel a jogokkal (és hol vannak azok,akik már láttak ilyen részvételi csoportot itt nálunk.. (ami nagyon szomorú, hogy nincsenek, DE nem a felsorolás a megoldás, hanem ez ilyen közösségek kinevelése.. ) Ehhez talán leginkább a Milla hasonlított annakidején.. aztán kiszakadt egy csoport belőle és akkor már nagyon nem.. Nem baj az, ha elvi vita folyik, de annál most több kell..

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni

Szent-Királyi István 2016.02.03. 21:08:41

A fenti bevezetőnél azért nem ártana kissé több.. mert túl sok kamukezdeményezés van, ezért is halódik a civil szféra.. meg a pártok is.. meg minden csoportosulás.. szóval valami alapelvek nem ártanának..

Bejegyzés: Elindultunk

integrans 2015.11.11. 23:41:41

“Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket.” Albert Einstein - Mi viszont annyira nem voltunk okosak, hogy még azt sem ismertük fel, hogy 25 éve nem rendszerváltás történt, hanem csak a rendszerváltásnak a látszata zajlott és zajlik a mai napig. - Egyszerűen érthetetlen, hogy úgy élünk együtt - demokráciában, meg szabadságnak mondva, hogy már maga a jogállamiság sincs megalapozva alkotmányos garanciális közmegegyezéssel. Történelmi tény, hogy 89-90-től kezdődően és egészen a mai napig, a magyar társadalom egyetlen tagja sem lépett az államszervezetekkel érdemi alkotmányos megállapodásos/szerződéses jogviszonyba. Nem alkottunk alkotmányozó nemzetgyűlést. - Miután a korabeli politikai szereplők mégiscsak a társadalom-nélküli/társadalmat mellőző, s így jogon kívüli konszenzusokat alakítottak ki. Éppenséggel a „közt” kihagyva a köztársaságból. Vagyis a többségi társadalmat mint alkotmányos tényezőt egyszerűen kétszer is nem vették figyelembe az aktorok. Tehát megállapítható és belátható, hogy ami és ahogyan létrejött az elmúlt 25 évben, ez nem a demokratikus jogállamiság alapnormái szerintiek, hanem a jogon kívül történt kollektív visszásságok. - Kisiklott átmenet. - Így hát nem maradt más, mint a jogállamot előröl kezdve kell felépítenünk. - Mint eredeti hatalombirtokosoknak eleve elvehetetlen alkotmányos jogunk van hozzá! Jogunk van alkotmányos társadalmi megállapodást, közmegegyezést megkövetelnünk és megalkotnunk.

Lásd bővebben: www.facebook.com/Val%C3%B3s%C3%A1g-Sz%C3%B6vets%C3%A9ge-150511708390257/?fref=ts

Bejegyzés: Civil, részvételi elvű politikai kultúrát kell építeni
süti beállítások módosítása